حسن احمدی

از نویسندگانی است که سه حوزه ی کودک، نوجوان و بزرگسال را تجربه کرده است. رمان های نوجوان او که بیشتر در فضای رئال شکل گرفته اند مورد پسند نوجوانانی قرار گرفته است که قصه های واقعی از زندگی خودشان را می پسندند. این روزها کمتر نویسنده ای است که برای نوجوانان داستان کوتاه بنویسد. اما حسن احمدی تعدادی مجموعه قصه دارد که او را از دیگر نویسندگان متمایز می کند.حسن احمدی تجربه ی سردبیری نشریه های متعددی را در کارنامه ی خود دارد. او مدتی سردبیر ماهنامه ی باران، دو هفته نامه ی احسان ، ماهنامه ی سیب سفید و دو هفته نامه ی دوست نوجوان  بود. او علاوه بر کار نویسندگی تهیه کننده ی برنامه های مختلف تلویزیونی بوده است.

پست الکترونیکی حسن احمدی Hassan_ahmadi1389@yahoo.com

 

مریم اسلامی

خانم مریم اسلامی هنرمندی توانا هم در زمینه ی سرودن شعر هم در زمینه ی آموزش عناصر شعر و اداره کارگاه های آموزش شعر هستند. خانم اسلامی سال ها کارشناس ادبی کانون بوده اند. هرچند ایشان قصه هایی نیز نوشته اند اما بیشتر به عنوان شاعر در حوزه ی کودک و نوجوان شناخته شده اند. خانم اسلامی در تهران زندگی می کند. برای تماس با ایشان ازپست الکترونیکی زیر استفاده کنید:

Maryammm.eslamii@gmail.com

 

عباس جهانگیریان

کمتر کسی در تحقیق و پژوهش هنری و رمان نویسی به پای آقای جهانگیریان می رسد. او کسی است که هم از جنبه ی نظری به ادبیات و هنر نگاه کرده و تالیفاتی دارد و هم از جنبه ی عملی. آقای جهانگیریان فیلم نامه نویس، نمایشنامه نویس، پژوهشگر هنر و رمان نویس است. رمان های نوجوان سال های اخیر ایشان از موفق ترین و حرفه ای ترین رمان های نوجوان ایران است. کتاب «توران تور» که توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شده رمانی است به مفهوم واقعی نوجوانانه که در سال های اخیر چاپ شده است. کمتر رمان نوجوانی را می توان پیدا کرد که با این رمان نوجوانانه از هر حیث برابری کند. جدیدترین رمان آقای جهانگیریان به اسم«سایه ی هیولا» نیز از کارهای موفق و ماندگاراست که تم محیط زیستی دارد.

پست الکترونیکی عباس جهانگیریان Pen.jahangir@gmail.com

رودابه حمزه ای

رودابه حمزه ای را به عنوان شاعر برنامه ی تلویزیونی «فیتیلیه فردا تعطیله » می شناسیم. اما او با برنامه های دیگر تلویزیونی هم همکاری داشته و برایشان شعر سروده است. خانم حمزه ای از آن دست شاعرانی است که از شعر بزرگسال به شعر کودک رسیده اند. شعرهای او گاه نرم و احساسی و گاه آموزشی است. در هر دو صورت شعرهای ایشان عنصر منحصربفردی دارد که کارهایشان را از دیگر شاعران کودک و نوجوان متمایز می کند.

خانم رودابه حمزه ای در تهران زندگی می کند. برای تماس با ایشان از پست الکترونیکی زیر استفاده کنید:

Rodiham43@gmail.com

 

عباسعلی سپاهی یونسی

آقای یونسی از شاعران موفق کودک و نوجوان معاصر است. شعرهای او در تمام مجلات کودک و نوجوان چاپ شده است. از آخرین کتاب های شعر او «نه نخ شدم، نه خرس» است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ کرده و شامل شعرهایی در قالب نیمایی وچهارپاره …است. آقای یونسی در مشهد زندگی می کند و برای علاقه مندان به شعر کودک جلسه شعر دارند.

پست الکترونیکی سپاهی یونسی:  Ab.sepahi@hotmail.com

 

 

افسانه شعبان نژاد

به راستی مشکل می شود گفت خانم شعبان نژاد بیشتر نویسنده هستند یا شاعر. چرا که در هر دو زمینه موفق، پرکار و تاثیرگذار بوده اند. شاید یکی از اولین کسانی که از موضوع های تکراری شعر کودک دور شد و به موضوعات امروزی و جدید رسید خانم شعبان نژاد باشد. مجموعه شعر «بزرگراه» تحولی در نگاه به شعر کودک و نوجوان بوده است. خانم شعباننژاد در تهران زندگی می کند.

پست الکترونیکی افسانه شعبان نژاد loopettoo.pb@gmail.com

مجید شفیعی 

آقای مجید شفیعی از شعر و تئاتر و سینما به داستان نویسی رسیده اند. علاقه به تاریخ و اسطوره باعث شده در رشته ی موزه داری تحصیل کنند. در بیشتر کتاب های او توجه به تاریخ و اسطوره دیده می شود به همین علت نوشته های ایشان غنای درونی دارند و عمیق و پرمغز هستند.

اولین کتاب هایی که از آقای شفیعی چاپ شده شعر و بازنویسی هستند اما حالا قصه ها و رمان های زیادی در کارنامه ی ادبی خود دارند.

آقای شفیعی در حال حاضر در قزوین زندگی می کنند. برای تماس با ایشان از پست الکترونیکی زیر استفاده کنید:    zshmajid50@gmail.com

 

 

 محمد رضا شمس

نویسنده ای شاعر. شاعری عروسک گردان. عروسک گردانی مترجم. مترجمی بازیگر. بازیگری دستیار کارگردان! محمد رضا شمس تقریبا تمام حوزه های ادبیات و هنر کودکان را تجربه کرده و حاصلش ده ها قصه با امضای شخصی است که قابل کپی برداری نیستند. محمد رضا شمس مخصوصا در سال های اخیر بهتر و بیشتر درخشیده و تالیفات و بازنویسی هایش رشد چشمگیری داشته است. اولین کتابش «اگر این چوب مال من بود» توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان چاپ شد و تا امروز با بیشتر نشرهای معتبر کار کرده است. در حال حاضرآقای شمس در تهران زندگی می کند.

پست الکترونیکی محمد رضا شمس: m_shams1336@yahoo.com

 یحیی علوی فرد

آقای علوی فرد شاعری خلاق و مبتکر است و تلاش بسیاری برای به وجودآوردن سبک های جدید در شعر کودک کرده است. تلاش های او منجر شده است به سبکی که خودشان آن را شعرک می نامند. سبکی که قبلا در چیستان ها استفاده می شده اما قوانین آن به وسیله ی ایشان تدوین شده است. آقای علوی فرد علاوه بر شاعری و نویسندگی مدیر انتشارات«عمو علوی» هم هستند. ایشان در حال حاضر در قم زندگی می کنند.

پست الکترونیکی یحیی علوی فرد johnfard@yahoo.com

 

مهدی مرادی

شاعری جوان که دانسته ها و توانایی هایش بیشتر از سنش است. مهدی مرادی شاعری است که شعر را خوب می شناسد و وسواسی ترین شاعر در انتخاب واژه ها،تصویرسازی ها، تقطیع ها و… است. او هم برای بزرگسالان شعر می سراید هم برای نوجوانان. تا کنون مهدی مرادی چند کتاب شعر برای نوجوانان چاپ کرده است. کتاب«کلاغ سه شنبه» را کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کتاب «ساعت بدون تیک تاک» را انتشارات امیرکبیر چاپ کرده است. آقای مهدی مرادی در اهواز زندگی می کند.

پست الکترونیکی مهدی مرادی mehdimoradi88@gmail.com

 

 

محمدرضا مرزوقی

محمد رضا مرزوقی از نویسندگان صاحب سبک و توانمندی است که هم برای نوجوانان می نویسد و هم برای بزرگسالان. اولین داستانش در مجله ی سروش نوجوان و اولین رمانش  سال ۱۳۷۵ چاپ شده است. او تا امروز کتاب های هیجان انگیز و زیبایی نوشته است. در گودریدرز رمان های آقای مرزوقی امتیاز بالایی به دست آورده اند. امتیاز کتاب «بچه های کشتی رافائل» از همه بیشتر بوده است. محمدرضا مرزوقی دانش آموخته ی رشته ی تاتر است و دستی هم در فیلم نامه نویسی و فیلم سازی مستند دارد. ایشان هم رمان تاریخی را در کارنامه ادبی خود دارد و هم داستان هایی با ژانر فانتزی. او یک نویسنده ی حرفه ای و تمام عیار است. در حال حاضر محمد رضا مرزوقی در تهران زندگی می کند.

پست الکترونیکی محمدرضا مرزوقی  mrm_marzooghi@yahoo.com

 

بیوک ملکی

بیوک ملکی شاعری ساختار شکن و نوگراست و تا امروز مجموعه شعرهای متعدد و بسیار زیبایی سروده است. او نوجوان امروز را می شناسد و با دغدغه ها و نیازهای خاص این گروه سنی آشناست. به همین دلیل شعرهای او مورد توجه و پسند نوجوانان قرار گرفته است. آقای ملکی سال هاست که در کنار شاعری تصویرگری کتاب های کودکان را هم انجام می دهند.

برای ارتباط با آقای بیوک ملکی از پست الکترونیکی زیر استفاده کنید:

Malekib@yahoo.com

 

*** استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع است.

Contact Us

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید